górne tło

Naucz się zmieniać środowisko wokół siebie. Warsztaty w Dworku Białoprądnickim

W ramach cyklu „Horyzonty równości” w Dworku Białoprądnickim odbędą się warsztaty, podczas których dowiemy się, czym powinna charakteryzować się oddolna organizacja, umożliwiająca aktywne działanie w lokalnej społeczności. W trakcie zadań grupowych oraz późniejszej dyskusji zostaną poruszone kwestie niesprzyjających warunków do podejmowania działań, równościowych form procesu grupowego czy pomoc prawna. Warsztaty odbędą się w formule online.

Celem warsztatów będzie próba przełamania wyobrażenia dotyczącego konieczności interwencji instytucji państwowej we wszelkich planach działań społecznych, mających na celu szeroko rozumianą zmianę i wskazanie na potencjał samoorganizacyjny każdej osoby.

Zapisy odbywały się drogą mejlową: rewersykultury@gmail.com (w tytule "warsztaty", a w treści nick w platformie ZOOM i numer telefonu). Z uwagi na formę warsztatów należy mieć pobraną na komputer aplikację ZOOM (nie wystarczy łączyć się przez stronę internetową).

Warsztaty odbędą się dziś, 8 kwietnia na platformie ZOOM, transmitowane na profilu facebook Dworku Białoprądnickiego i „Kultury Wykluczenia?”. Potrwają ok. 2 godziny.

Informacje o osobach prowadzących:

Krzysztof Hankus - antropolog, anarchista, edukator Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej. Obecnie przygotowuje pracę magisterską poświęconą etyce DIY (Do It Yourself) oraz jej praktycznym realizacjom na scenie punkowej. Pracuje również nad projektem doktorskim skupiającym się na zjawisku „empowermentu“ w odniesieniu do relacji władzy w kontekście anarchistycznym. Współtworzy grupę badawczą zajmującą się depresją klimatyczną w jej psychologicznej i dyskursywnej formie. Działa w Spółdzielni Praktyk Wywrotowych. W wolnym czasie zbiera płyty winylowe i jeździ na rowerze.

Daria Salwerowicz - anarchofeministka, studentka filozofii, edukatorka Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej. Obecnie poszukuje anarchofeministycznych wątków w literaturze filozoficznej i przygotowuje się do pisania pracy magisterskiej o feministycznej filozofii zaangażowanej. Działa w Spółdzielni Praktyk Wywrotowych wypróbowując sposoby na skuteczną współpracę filozofii z aktywizmem. W wolnym czasie należy do Komitetu Pierwszomajowego, uprawia ogród i trenuje sztuki walki.

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Horyzonty Równości”.