górne tło

Wielkanocne specjały na www.rynek.krakow.pl

Od 31 marca na mapie Targów Wielkanocnych online dostępna jest lista tradycyjnych, krakowskich potraw wraz z oryginalnymi przepisami, pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Krakowa. Informacje o tradycjach kulinarnych Krakowa to uzupełnienie oferty prezentowanej przez przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z Krakowa i okolicznych gmin. 

Co znajduje się na mapie?

Wielkanocna odsłona mapy www.rynek.krakow.pl to przestrzeń, gdzie mieszkańcy Krakowa i sąsiednich gmin, mogą poznać ofertę produktów i usług od lokalnych dostawców i producentów. Na stronie można znaleźć produkty, które nas interesują bez konieczności wychodzenia z domu. W ofercie znalazły się m.in. stroiki, pisanki, wielkanocne potrawy, wypieki, ale również liczne usługi np. warsztaty z własnoręcznego tworzenia dekoracji.

Tradycja i kultura wielkanocna z Muzeum Krakowa

Mapa z wielkanocną ofertą lokalnego biznesu została też wzbogacona o nowe komponenty opracowane m.in. we współpracy z zainteresowanymi przedsiębiorcami czy Muzeum Krakowa. Pierwszym z nich są opowieści przedsiębiorców, zebrane w ramach cyklu „Twoja wielkanocna historia”, które są publikowane na www.rynek.krakow.pl lub na profilu Biznes i Nauka w Krakowie na Facebooku.

Celem cyklu jest podkreślenie, że za każdą firmą stoi człowiek i jego oryginalna, ciekawa historia, która jest pełna emocji i może mobilizować innych do działania. Inną atrakcją skierowaną do miłośników historii i kultury to z kolei informacje związane z krakowskimi tradycjami wielkanocnymi, produktami wielkanocnymi i zwyczajami, opracowane na podstawie zbiorów Muzeum Krakowa.

Oferta jest codziennie aktualizowana i uzupełniana o nowe informacje. Pytania związane z wielkanocną odsłoną mapy oraz informacje o zaktualizowanych danych prosimy przesyłać na adres: jestemaktywny@um.krakow.pl.

wielkanocna mapa