górne tło

Podsumowanie półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami

258 dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”. Półkolonie zimowe, po raz drugi zorganizowane we współpracy z partnerami, zostały sfinansowane przez miasto w ramach zimowej odsłony akcji.

W tym roku wzięły udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym (klasy I-IV) ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych. Półkolonie zimowe dla dzieci z niepełnosprawnościami realizowane w ramach akcji „Zima w mieście 2021”, są finansowane lub współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków, dzięki czemu dla dzieci udział w nich jest bezpłatny.

Zorganizowane w czasie ferii zimowych półkolonie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Szczególnie w czasie pandemii mali krakowianie, spragnieni kontaktu z rówieśnikami, czerpali radość z zabawy w grupie. Udział w „Zimie w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” to dla dzieci atrakcyjna forma spędzenia czasu z zapewnioną profesjonalną opieką, a jednocześnie realna pomoc i wytchnienie dla ich opiekunów. Dzięki zajęciom integracyjno-sportowym z elementami edukacyjnymi, dzieci spędziły czas ferii na świetnej zabawie, a rodzice zyskali chwilę wytchnienia od codziennego łączenia opieki z nauką zdalną, pracą oraz obowiązkami domowymi. Uczestnicy akcji dodatkowo uczą się samodzielności i integrują z rówieśnikami.

W zaproponowanej przez miasto inicjatywie realizowanej podczas tegorocznych ferii wzięło udział łącznie 258 dzieci. W ubiegłorocznej uczestniczyło 50 podopiecznych. Podobne przedsięwzięcia są organizowane są przez miasto Kraków także w trakcie wakacji.

Zobacz film podsumowujący zimowe półkolonie.

Półkolonie zostały zorganizowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących COVID-19. Realizatorami wypoczynku zimowego w ramach akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2021” byli: Szkolny Klub Sportowy RZAK, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Nadzieja”, Stowarzyszenie Razem dla Integracji, Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski, Fundacja Poland Business Run, Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Kraków Bez Barier, gdzie można znaleźć informacje o różnych przedsięwzięciach miasta przygotowanych przede wszystkim z myślą o mieszkańcach z niepełnosprawnościami.