górne tło

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej

Mieszkańcy Krakowa mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Konsultacje z terapeutą odbywają się w czterech stacjonarnych punktach pomocy. Możliwe są również konsultacje w formie online. Każdy z punktów działa dwa razy w tygodniu po pięć godzin dziennie.

Kto może skorzystać z pomocy?

Z bezpłatnej pomocy psychologicznej mogą korzystać mieszkańcy Krakowa w kryzysie psychicznym z powodu trudnej sytuacji życiowej, która pojawiła się lub nasiliła w wyniku przedłużającej się pandemii COVID-19.

Pomoc kierowana jest głównie do osób, które:

Celem przedmiotowej pomocy jest przeciwdziałanie skutkom COVID-19.

Konsultacje psychologiczne organizuje Stowarzyszenie UNICORN, a finansuje w całości Gmina Miejska Kraków.

Ile osób dotychczas skorzystało z pomocy?

W grudniu 2020 r. z pomocy skorzystały 194 osoby, w tym stacjonarnie – 98 osób i online – 96 osób.

Osoby korzystające z pomocy Centrum zgłaszały najczęściej problemy związane z: obniżonym nastrojem z powodu izolacji, a w przypadku dzieci i młodzieży związane z nauczaniem zdalnym, przemocą fizyczną i psychiczną, kłopotami w relacjach z bliskim, zaburzeniami lękowymi, myślami samobójczymi, utratą pracy lub sytuacją w pracy, chorobą nowotworową, rozwodem w rodzinie, żałobą po śmierci bliskiej osoby, brakiem motywacji, narastającą frustracją, drażliwością.

 

Zapisy na konsultacje

Zapisu można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej, na Facebooku lub telefonicznie: 572 882 200 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–20.00).

Adresy punktów pomocy psychologicznej

Harmonogram dyżurów jest dostępny tutaj.

porady psychologiczne_plakat n