górne tło

„Ja, Sendlerowa” Teatru Barakah on-line

Teatr Barakah miał w tym roku gościć w amerykańskim teatrze Tricklock Company z Albuquerque ze spektaklem „Ja, Sendlerowa”. Skoro wyjazd nie jest możliwy z powodu pandemii, Teatr Barakah dla polskich i amerykańskich widzów przygotował specjalny pokaz spektaklu on-line. 

– Dzieci uratowane kontra dzieci martwe. Gorzkie równania i statystyki. Bohaterstwo osoby, która uratowała wiele żydowskich dzieci, bohaterstwo będące kroplą w morzu krwi. Kobieta prowadząca nierówną walkę ze śmiercią, podłością, pragmatycznym równaniem siły. Sendlerowa występuje jako symbol nieprzejednania w świecie ryzykownych wyborów, symbol walki o pokój, niepodległości osobistej, także jako symbol międzyludzkiej empatii walczącej z bezwzględną, chłodną maszyną – tak spektakl przybliżają jego twórcy.

Dodają, że „Ja, Sendlerowa” jest także opowieścią o przejmowaniu osobistej historii dla zbiorowego poczucia komfortu, opowieścią o ostatecznej samotności bohaterstwa, rozczarowaniu oraz o samotności człowieka wobec okrucieństwa i obojętności świata.

„Ja, Sendlerowa” on-line

Spektakl będzie dostępny do 13 listopada do godz. 3.00. Natomiast 14 listopada będzie można zobaczyć także spotkanie on-line z twórcami. Nagranie spotkania będzie dostępne do 31 grudnia.

Nagrania będą dostępne:

Reżyserką spektaklu jest Ana Nowicka, tekst przegotował Bartek Harat, muzykę Adrian Konarski, a choreografię Katarzyna Kleszcz. Za scenografię i kostiumy odpowiada Monika Kufel, która występuje także w roli Ireny Sendlerowej. W obsadzie także: Alicja Czarnik, Aleksandra Konior-Gapys, Kamila Klimczak, Karol Śmiałek i Łukasz Gawroński. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 lat.

barakah teatr online, sendlerowa