górne tło

Weź udział w Festiwalu Młodych Twórców

Piszesz reportaże, wiersze, opowiadania? Rysujesz, malujesz lub fotografujesz? Nagrywasz filmy – spoty, animacje albo etiudy? Śpiewasz, komponujesz, a może masz swój zespół? Jeśli Twoja odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi „tak”, to Festiwal Młodych Twórców jest dla Ciebie!

Festiwal powstał z myślą o młodych krakowskich twórcach – adeptach świata kultury i sztuki poszukujących atrakcyjnej i swobodnej przestrzeni, w której będą mogli zaprezentować swoją twórczość, zdobyć nowe doświadczenia i rozwinąć zainteresowania, a także spotkać się ze specjalistami w danej dziedzinie.

Do udziału w projekcie zaproszone są osoby w wieku od 13 do 26 lat, które:

Krakowski Festiwal Młodych Twórców składa się z dwóch etapów – pierwszy to część promocyjna, która umożliwia uczestnikom zaprezentowanie swojej twórczości szerszej publiczności w kategoriach: muzyka rozrywkowa, sztuki plastyczne, film, literatura (więcej informacji oraz zapisy tutaj). Drugi to część szkoleniowa, podczas której uczestnicy będą mogli zdobyć fachową wiedzę z zakresu szeroko rozumianej kultury.

Zgłoszenia do Festiwalu Młodych Twórców zbierane są do 30 października. Więcej informacji, a także regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na specjalnej odsłonie strony miasta skierowanej do młodzieży – Młody Kraków.

Festiwal Młodych Twórców realizowany jest w partnerstwie z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie oraz z Muzeum Krakowa.