górne tło

Ponowne kontrole maseczek w autobusach i tramwajach

Odpowiadając na apele pasażerów policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz inspektorzy ruchu MPK SA znów kontrolują w tramwajach i autobusach stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Wspólne kontrole potrwają do dziś, poniedziałku, 19 października.

Przypominamy, że Kraków jest w strefie żółtej, co oznacza, że noszenia maseczki jest obowiązkowe nie tylko w pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na ulicach miasta.

MPK SA o konieczności zakrywania ust i nosa przypomina cały czas, wyświetlając informacje w monitorach zamontowanych w pojazdach (w tramwajach, które nie są w nie wyposażone, zostały zamontowane specjalne naklejki przy drzwiach) oraz emitując głosowe komunikaty. Niestety, część osób podróżując tramwajami i autobusami nie stosuje się to tego obowiązku i naraża współpasażerów na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Dlatego na wniosek pasażerów, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo, w tramwajach i autobusach znów pojawią się patrole policji i inspektorów ruchu MPK SA.

MPK SA w Krakowie od początku pandemii SARS-CoV-2 podejmuje wiele działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników. Każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, a prowadzący samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku. W pojazdach cały czas są także wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów.

Inspektorzy ruchu MPK SA wspólnie z policjantami prowadzili kontrole, podczas których w tramwajach i autobusach ponad 600 osób zostało upomnianych za nieprawidłowo założoną maseczkę.