górne tło

Daj się zobaczyć. Szkoła z perspektywy osoby słabowidzącej!

10 października Fundacja Edukacji Empatii Rozwoju „FEER” organizuje bezpłatne spotkanie, podczas którego poruszone zostaną tematy związane z tym, jak osoba z dysfunkcją wzroku radzi sobie w szkole.

Gościem spotkania będzie Pani Marzena Bysiek, z udziałem której prześledzona zostanie cała dotychczasowa edukacja oraz dalsze plany. Rozważone zostaną nie tylko kwestie dostosowań materiałów edukacyjnych, ale również uczucia jakie towarzyszą osobie słabowidzącej w społeczności szkolnej. Pani Marzena odpowie na pytania min. czy jej zdaniem w szkołach jest integracja?, czy istnieją różnice między ośrodkiem dla osób z dysfunkcjami wzroku, a zwykłą szkołą ogólnodostępną?

Webinarium odbędzie się 10 października (sobota) o godzinie 19:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w wirtualnej sali (90 osób) zapisy odbędą się przez formularz dostępny na stronie Fundacji: https://feer.org.pl/a/szkola. Dzień przed wydarzeniem uczestnicy dostaną maila z linkiem, który umożliwi dołączenie do spotkania.

Webinar odbywa się w ramach zadania „Rozszerzenie oferty Fundacji oraz jej utrzymanie w czasie zagrożenia epidemiologicznego”  realizowanego przez Fundację Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”. Zadanie jest finansowane z środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.