górne tło

Wygraj książkę o tym, jak uratować Ziemię!

Książka „Klimat to my” nie bez przyczyny ma podtytuł „Ratowanie planety zaczyna się przy śniadaniu”. W końcu to, co jemy - a czego nie jemy na śniadanie ma kluczowe znaczenie dla klimatu. Książka Jonathana Safrana Foera została uznana przez „Financial Times” i „The Guardian” najlepszą książką 2019 roku. 

Autor bada fundamentalny dylemat naszych czasów w zaskakujący i głęboko osobisty sposób. Jasno uświadamia czytelnikom, że zadanie ocalenia planety wymaga wielkiego rozliczenia się z naszą, niestety bardzo ludzką, niechęcią do poświęcenia komfortu ze względu na niepewną przyszłość. By jeść więcej, smaczniej i taniej, człowiek zamienił naszą planetę w farmę do uprawy produktów zwierzęcych, czego konsekwencje są katastrofalne. Tylko wspólne działanie może uratować naszą planetę. Działanie, które zaczyna się od tego, co jemy - a czego nie jemy - na śniadanie.

KONKURS

Macie szansę wygrać tę niezwykłą książkę wydawnictwa Krytyki Politycznej. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Dlaczego uważacie, że to książka właśnie dla Was? Uzasadnijcie swoją odpowiedź i podeślijcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 25 września do godz. 14. W tytule maila wpiszcie tytuł książki, którą chcecie zdobyć. Nagrody wyślemy do Was pocztą. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.