górne tło

Wprowadzono duże zmiany organizacji ruchu na ul. Opolskiej

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej: zmieniła się tymczasowa organizacja ruchu na 250-metrowym odcinku ul. Opolskiej – od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim. Do grudnia zamknięta jest północna jezdnia arterii. Dwustronny ruch odbywa się z wykorzystaniem trzech pasów jezdni południowej.

Budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej wkracza w kolejną fazę. Od soboty, 19 września rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego, północnego fragmentu tzw. kanału przełazowego. Jest on niezbędny do wykonania sieci ciepłowniczej, która będzie zasilać całą dzielnicę Prądnik Biały. Wykonanie tego elementu infrastruktury pozwoli wykonawcy linii tramwajowej do Górki Narodowej na rozpoczęcie budowy tunelu wzdłuż ul. Opolskiej.

W związku z tym, w nocy z 18 na 19 września wprowadzone zostały duże zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na 250-metrowym odcinku ul. Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim. Ruch prowadzony jest po jezdni południowej z wykorzystaniem trzech pasów: w kierunku zachodnim przejazd będzie się odbywał z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku wschodnim z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

Na pozostałym odcinku ul. Opolskiej objętym przebudową, zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Bez zmian funkcjonują również buspasy.

Ponadto wprowadzone zostały następujące zmiany:

Skrzyżowanie ulic Opolskiej i Pleszowskiej

Skrzyżowanie ulic Opolskiej i Prądnickiej

Zmiany w kursowaniu linii aglomeracyjnych:

górka narodowa etap II mapa