górne tło

Spacery edukacyjne dla seniorów

Park Jordana oraz park Krakowski – krakowscy seniorzy mogą wziąć udział w bezpłatnych spacerach edukacyjnych organizowanych przez Centrum Aktywności Seniora Pracownia Kulturalna.  

Park Krakowski widziany inaczej

Park Krakowski został założony na wzór ogrodów wiedeńskich pod koniec XIX wieku. Przed I wojną światową stanowił jedno z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców Krakowa. Znajdowały się tam liczne restauracje i kawiarnie oraz pawilon koncertowy, kręgielnia, basen, lodowisko, arena kolarska, niewielkie zoo oraz sadzawka. W sezonie działał teatr letni.

A co dziś można zobaczyć? Co park Krakowski oferuje mieszkańcom? Sprawdzą to uczestnicy spaceru zaplanowanego na 24 września. Zbiórka o godz. 10.00 przy źródełku – wejście od strony pl. Inwalidów. Na godz. 12.00 zostały zaplanowane warsztaty „Zanurzeni w sztuce”.

Na bezpłatne spacery edukacyjne Centrum Aktywności Seniora Pracownia Kulturalna zaprasza krakowian w wieku 60+. Przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących wytycznych sanitarnych.

Szczegółowe informacje o inicjatywach miasta skierowanych do seniorów można śledzić na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl.