górne tło

Stwórz z nami Tajemniczy Ogród w magistracie!

Niezwykłe miejsce i niezwykła okazja: w samym sercu Starego Miasta powstaje ogród społeczny. Tajemniczy Ogród powstanie na nieznanym dla większości mieszkańców dziedzińcu magistratu. Ogród społeczny pełen zieleni, zaaranżowany w miejscu zacisznym i spokojnym, zostanie zaprojektowany we współpracy z mieszkańcami.

Wszyscy krakowianie są zaproszenie do aktywnego i kreatywnego włączenia się w tworzenie nowej zielonej enklawy na mapie miasta.

Zagospodarowana w formie ogrodu społecznego przestrzeń umożliwi obcowanie z przyrodą osobom, które w swojej najbliższej okolicy nie mają takiego terenu. Ogrody społeczne mogą być wykorzystane przez mieszkańców do uprawy warzyw lub mogą stać się wyłącznie ozdobą okolicy.

 

Bardzo ważna jest funkcja społeczna takich ogrodów, które stają się miejscem współpracy i współodpowiedzialności mieszkańców. To jednak nie koniec zalet tego typu rozwiązania – na terenie zieleńca można także organizować wydarzenia kulturalne oraz spotkania dla mieszkańców – tak na wiosnę będzie również w nowo utworzonym ogrodzie na dziedzińcu UMK.