górne tło

Wybierz się na jesienną rowerową wycieczkę edukacyjną

Jesień to doskonała pora na rowerowe wycieczki edukacyjne. W tym roku odbędą się dodatkowo w wyjątkowej odsłonie – realizowane będą bowiem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa 2019.

Na krakowskich ulicach i drogach rowerowych obserwujemy w ostatnich miesiącach coraz więcej rowerzystów, lecz czy wszyscy wiedzą, jak podróżować bezpiecznie i zgodnie z przepisami o ruchu drogowym? Ponadto w Krakowie pojawia się coraz więcej infrastrukturalnych rozwiązań dla rowerzystów – chcielibyśmy, aby wszyscy potrafili z nich korzystać.

Zapraszamy na rowerowe wycieczki organizowane po raz kolejny przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Serię edukacyjnych przejażdżek rozpoczynamy z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę, 20 września.

Uczestnikom wycieczki będą mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze po Krakowie. Wycieczki są bezpłatne i będą prowadzone przez członków Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Wszystkie tegoroczne wycieczki będą organizowane w dużej mierze na terenie Grzegórzek, ale każda będzie doskonałą okazją do zwiedzenia dzielnic sąsiadujących.

W niedzielę, 20 września, proponujemy dwa terminy wycieczek:

Liczba miejsc na każdą z wycieczek jest limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń (e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70 lub 12 616 78 24). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. W wycieczkach mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane pod warunkiem dostępności miejsc. Warunkiem udziału w wycieczce jest akceptacja jej regulaminu.