górne tło

W poniedziałek tramwaje wrócą na Krakowską

W poniedziałek, 17 sierpnia na ulicę Krakowską powrócą tramwaje. Od tego dnia dla pieszych udostępniony zostanie most Piłsudskiego. Sama Krakowska, oczywiście razem z mostem, będzie dostępna dla kierowców na początku września.

Przejazd techniczny tramwaju przez ul. Krakowską planowany jest na sobotę, 15 sierpnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tramwaje wrócą na Krakowską w poniedziałek.

Modernizacja ulicy Krakowskiej rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowane zostało torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną, węzłem rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Pracami objęty był również most Piłsudskiego.

Inwestycja przeciągnęła się w czasie z powodu licznych znalezisk archeologicznych na czele z przyczółkami mostu i bramą Krakowską. Archeolodzy musieli je dokładnie zbadać. Prace na Krakowskiej zakończą się we wrześniu.