górne tło

Kraków małych odkrywców

Czy wiekowy Kraków może zaskoczyć najmłodszych? Oczywiście, że tak! Tylko jak odkryć jego tajemnice, skoro nawet dorośli krakowianie nie znają wszystkich zakamarków grodu Kraka? Z pomocą przychodzi projekt „Odkryj Kraków” ze spacerowymi inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek.

Dobrze znasz Kraków? Wiesz, ile czasu potrzeba, by obiec Barbakan lub co skrywa wystawa „Szuflada Szymborskiej”? To tylko dwie z wielu zagadek, które czekają na rozwikłanie przez najmłodszych. „Odkryj Kraków” to garść pomysłów na spacery z dziećmi: od Zalewu Nowohuckiego po kopiec Kościuszki, od mostów na Wiśle po krakowskie parki... Projekt jest skierowany przede wszystkim do mieszkańców Krakowa, do rodzin z dziećmi, zarówno tymi zupełnie małymi, jak i w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Od 1 sierpnia karty pogrupowane w blokach tematycznych zatytułowanych: „Historia w zasięgu ręki”, „Głowa pełna kultury”, „Uszy szeroko otwarte”, „Oko do przyrody” są publikowane wyłącznie w wersji online na portalu kidsinkrakow.pl oraz na profilu Kids in Kraków na Facebooku – po cztery przez kolejnych sześć tygodni. To doskonała inspiracja do wyjścia na spacer, obcowania z przygodą, podjęcia aktywności kulturalnej i nauczenia się czegoś nowego – a przede wszystkim do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Karty można wydrukować i wyruszyć z nimi w miasto w poszukiwaniu przygód! Na każdej karcie znalazły się zadania do wykonania i ciekawostki o Krakowie.

Projekt obejmuje 24 karty w czterech kolorach – każdy mały odkrywca może ułożyć z nich własną drogę poznawania miasta, a wykonując poszczególne zadania, pozna zarówno historyczne, jak i współczesne oblicze Krakowa: jego dziedzictwo, kulturę, mieszkańców i przestrzeń wspólną.

Zestaw 24 kart z zadaniami pogrupowanych w czterech blokach tematycznych:

Projekt „Odkryj Kraków” jest częścią kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, która zachęca mieszkańców nie tylko do korzystania z oferty kulturalnej, ale także do odwiedzenia miejsc kojarzonych dotychczas tylko z zagranicznymi turystami.

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.

Partnerem projektu „Odkryj Kraków” jest PGE Energia Ciepła.