górne tło

Scena NCK zaprasza w sierpniu

Scena NCK wraca do aktywności i na sierpień zaproponowała szereg atrakcyjnych propozycji, do udziału w których zaprasza widzów. Na scenie NCK wystąpią między innymi: Motion Trio, Czesław Mozil oraz Artur Barciś.

 „ABS – czyli Artur Barciś Show” - pełne humoru i wdzięku spotkanie z lubianym aktorem zostało zaplanowane na 20 sierpnia. Artur Barciś w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji i „sypkach” - czyli aktorskich wpadkach. Dowiemy się też, jakie dowcipy aktorzy robią sobie na scenie. A wszystko opatrzone piosenkami w aktorsko mistrzowskim wykonaniu Barcisia.

W niedzielę, 23 sierpnia na Scenie NCK wystąpią Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn, czyli Motion Trio. Polskie trio akordeonowe łączy w swojej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Założony ponad dwadzieścia lat temu zespół przeszedł długą artystyczną drogę - od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus.

Muzyczny stand-up Czesłwa Mozila będzie można zobaczyć na Scenie NCK w czwartek, 27 sierpnia. Artysta zaproponuje połączenie monodramu, stand-upu i koncertu. Czy status artysty alternatywnego daje popularność wśród dresiarzy? Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jakie jest życie podwójnego emigranta, funkcjonującego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem? I w końcu: jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Chcecie poznać odpowiedzi? – wybierzcie się do NCK. Standu-up przybliży historie z życia opowiedziane za pomocą największych hitów Czesława. To przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty.

To tylko wybrane propozycje z sierpniowego repertuaru Sceny NCK, który przedstawia się następująco:           

Dodatkowe informacje o repertuarze Sceny NCK można znaleźć na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Przypominamy, że w związku z trwającą epidemią w budynku Nowohuckiego Centrum Kultury obowiązują dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.