górne tło

Odkryj tajemnice Plant

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji „Lato w Muzeum”: 2 sierpnia poznać historię budynków znajdujących się wzdłuż Plant.

Wielkomiejska zabudowa Plant – między Wawelem a ul. Długą

Dziś, w niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 12.00 odbędzie się spacer edukacyjny po Plantach – start przy Kamienicy Hipolitów przy pl. Mariackim 3. Historyczne centrum Krakowa, zamknięte do połowy XIX wieku w obrębie murów miejskich, dzięki wzbudzającej liczne kontrowersje decyzji o wyburzeniu fortyfikacji i utworzeniu miejskich ogrodów – Plant, zyskało kuszącą perspektywę rozrostu. Na przestrzeni XIX i w początkach XX wieku wokół Plant powstała reprezentacyjna arteria komunikacyjna na wzór wiedeńskiego Ringu, otoczona eleganckimi kamienicami, willami, pałacykami oraz licznymi budynkami użyteczności publicznej. 

Spacer będzie okazją do przybliżenia wiedzy o wybranych budynkach, które sto lat temu dla społeczności miejskiej były istotnym symbolem rozwoju Krakowa i jego kultury, takich jak np.: Collegium Novum i Kolegium Witkowskiego, Pałac Sztuki, teatr Bagatela czy gmach Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Florianka”, w którym mieści się obecnie Akademia Muzyczna.

Na spacer obowiązują zapisy – adres: info@muzeumkrakowa.pl. Koszt spaceru: 5 zł od osoby. Harmonogram propozycji Muzeum Krakowa w ramach akcji „Lato w Muzeum” można znaleźć tutaj.

Zachęcamy także do zwiedzania oddziałów Muzeum Krakowa. Przypominamy, że muzeum bierze udział w akcji #zwiedzajKraków zorganizowanej w ramach kampanii Kraków nieodkryty. Dzięki inicjatywie #zwiedzajKraków można liczyć na 20-procentową zniżkę na rozmaite atrakcje – począwszy od biletów do muzeów, po zakupy i usługi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców. Więcej informacji o partnerach akcji można znaleźć tutaj.

Jak otrzymać rabat? Wystarczy przy kasie okazać kartę #zwiedzajKrakow (otrzymują ją osoby, które spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym mającym status partnera programu) lub jedną z kart miejskich: Kartę Krakowską, Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem lub Krakowską Kartę Rodzinną 3+.