górne tło

Połączmy się na sport(n)owo: trening futbolu amerykańskiego

Przed nami już piąte wydarzenie w ramach kampanii „Połączmy się na sport(n)owo”, mającej na celu „odmrażanie” sportu i wspólny powrót do aktywności fizycznej. Dzisiaj, 2 sierpnia, dzieci w wieku 5-14 lat poznają zasady futbolu amerykańskiego. Zajęcia odbędą się na stadionie WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Początek o godz. 10.00.

Trening poprowadzą szkoleniowcy i zawodnicy Kraków Football Kings. Każde z ćwiczeń będzie związane z poszczególnymi elementami gry – atakiem i obroną. Uczestnicy nauczą się rzucać, łapać i biegać z piłką futbolową, zobaczą też, jak zachować się w obronie i zatrzymać atakującego zawodnika czy przechwycić rzuconą piłkę.

Przedstawione zostaną również podstawowe reguły futbolu flagowego (bezkolizyjna wersja futbolu amerykańskiego), a na koniec zajęć zorganizowany zostanie mini turniej.

Młodzi sportowcy będą też mogli obejrzeć i przymierzyć futbolowy sprzęt (kaski i ochraniacze) oraz spróbować swoich sił na torze przeszkód.

Warunkiem udziału w wydarzeniu było zgłoszenie zawodnika/zawodniczki przez opiekuna prawnego poprzez formularz. Przed rejestracją należało się zapoznać się z regulaminem wydarzenia. Ustalony został limit uczestników, który wynosi 50 osób. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Wydarzenie wspierają: PZU – sponsor tytularny 19. PZU Cracovia Maraton oraz Wawel SA i Wodociągi Miasta Krakowa – partnerzy akcji.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.