górne tło

Przed nami akcja „Razem na rower”

Wydział Sportu UMK oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków–Zachód zapraszają wszystkich lubiących rekreacyjną jazdę rowerem do wzięcia udziału w spotkaniach pod nazwą: „Razem na rower”. Start akcji zaplanowano w sierpniu.

Celem spotkań jest propagowanie aktywnego stylu spędzania wolnego czas, integracja społeczności rowerowej, rozwijanie umiejętności techniki jazdy na rowerze, przekazanie podstawowych wiadomości na temat obsługi i konserwacji sprzętu rowerowego oraz podnoszenie wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu drogowym.

Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Program spotkań „Razem na rower” przewiduje połączenie jazdy turystycznej po Krakowie i jego okolicach z zajęciami edukacyjno-sportowymi na stadionie MOS Kraków Zachód, które odbywać się będą przy placu Na Groblach 23. Wycieczki rekreacyjne, dla bezpieczeństwa uczestników, wytyczone będą po rozwijającej się infrastrukturze krakowskich ścieżek rowerowych. Organizator zapewnia opiekę trenersko-pedagogiczną podczas akcji. Jednym z opiekunów prowadzącym spotkania, będzie reprezentantka Polski i wielokrotna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym Angelika Kulisch.

Spotkania „Razem na rower” to połączenie wycieczki turystycznej z zajęciami rowerowymi na bieżni Stadionu MOS Kraków–Zachód.

Warunki uczestnictwa w spotkaniach „Razem na rower”

Terminy spotkań „Razem na rower”