górne tło

Poprawią się warunki w dwóch kolejnych krakowskich żłobkach

Jeszcze tylko kilka dni zostało na składanie ofert w przetargach na remonty dwóch krakowskich żłobków. W tym roku Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie chce odnowić placówki przy ul. Słomianej 7 oraz ul. Mazowieckiej 30 a.

W przypadku budynku żłobka przy ul. Słomianej, zadanie będzie polegać na termomodernizacji. Wśród planowanych prac jest m.in. wykonanie izolacji stropodachu, daszku nad wiatrołapem, izolacja ścian fundamentowych i zewnętrznych, renowacja elewacji, tarasu, wymiana orynnowania i instalacji odgromowej.

Z kolei, w przypadku żłobka przy ul. Mazowieckiej wymienione ma zostać pokrycie dachowe wraz ze wzmocnieniem konstrukcji oraz wykonana instalacja odgromowa. Przy okazji wykonawca będzie miał za zadanie zamontować oświetlenie poddasza.

Obie inwestycje mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Szczegółowe informacje o zamówieniach publicznych dostępne są tutaj.

 

Warto wiedzieć, że to nie pierwsza inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich, której celem jest poprawa infrastruktury dla najmłodszych. Pod koniec ubiegłego roku, na zlecenie ZIM zakończono kompleksową modernizacje budynku żłobka samorządowego przy ul. Sienkiewicza. Zadanie uzyskało dotację ze środków unijnych.

Natomiast na przełomie 2017 i 2018 roku do użytku oddany został wybudowany od podstaw żłobek przy ul. Lipskiej na osiedlu Mały Płaszów.

W planach inwestycyjnych ZIM na ten rok jest jeszcze adaptacja pomieszczeń na potrzeby żłobka w jednym z bloków komunalnych powstałych w ramach osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie. Placówka będzie posiadała swój własny plac zabaw, który również ma zostać wykonany w tym roku.