górne tło

MOCAK: Sztuka współczesna na wakacje

Wieczorne seanse filmowe, instalacja dźwiękowa i liczne inicjatywy realizowane we współpracy z partnerami – latem Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK stwarza mnóstwo okazji do zasmakowania w sztuce współczesnej.

Sound of MOCAK Summer 2020

W lipcu i sierpniu w przestrzeni wokół Muzeum Sztuki Współcześnie MOCAK Leszek „Hefi” Wiśniowski wraz ze studentami Akademii Muzycznej oraz uczniami Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie realizują instalację dźwiękową Sound of MOCAK Summer 2020. Artysta improwizuje, gra na klarnecie basowym oraz – tak jak studenci i uczniowie – na flecie. W zamierzeniach praca ma stanowić zatopione w estetyce muzyki współczesnej tło, rezonujące z architekturą, osobami zwiedzającymi MOCAK i naturalnymi dźwiękami otoczenia.

Wieczorne seanse filmów o sztuce

W ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”​ przez całe wakacje MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe, których tematem będzie sztuka. Pokazy odbywają się w piątki (od 3 lipca do 28 sierpnia) o godzinie 21.00 w podcieniach Muzeum. Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed seansem oraz tutaj.