górne tło

American Way w Krakowie – Konsulat Generalny USA zaprasza na spacer - aktualizacja

Trwa akcja Bądź Turystą w Swoim Mieście, która cieszy się coraz większą popularnością wśród jej adresatów, czyli mieszkańców Krakowa, ale także coraz więcej podmiotów i instytucji przyłącza się do tej inicjatywy.

Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, do włączenia się w akcję zaprosiła także konsulaty, tak licznie działające w naszym mieście. Zaproszenie skierowano najpierw do kilku wybranych placówek.  Zadaniem konsulatów było przesłanie informacji o 5-7 miejscach w Krakowie, kojarzonych z kulturą, architekturą, osobistościami z reprezentowanych przez nie krajów oraz  o zarekomendowanie kilku punktów gastronomicznych, znajdujących się w pobliżu wskazanych miejsc, które najlepiej oddają smak danej kuchni narodowej. Otrzymane informacje pomogą w opracowaniu trasy spaceru lub spacerów, które zostaną dołączone do przygotowanych już tras zwiedzania w ramach akcji Bądź Turystą w Swoim Mieście.

Na początek mamy dla Państwa American Way, opracowaną przez Konsulat Generalny USA w Krakowie.

A tutaj znajdą Państwo przygotowany przez Konsulat materiał poświęcony amerykańskim śladom, które można podziwiać w Collegium Maius UJ:

Serdecznie zapraszamy na amerykański spacer po Krakowie!