górne tło

„Filharmonia Krakowska w Twoim domu”, czyli zaproszenie od Tria Ananta

Dziś, w niedzielę, 5 lipca o godz. 18.00 odbył się kolejny koncert online w ramach cyklu „Filharmonia Krakowska w Twoim domu”. W programie zawierającym utwory Johanna Joachima Quantza, Dmitrija Szostakowicza czy Iana Clarke’a usłyszymy Trio Ananta, w skład którego wchodzą pierwsze flecistki filharmonicznej orkiestry – Magdalena Di Blasi i Maria Gromińska oraz pianista Sebastian Bernatowicz.

Niedzielny koncert jest jednocześnie nieformalnym zamknięciem działalności koncertowej Filharmonii Krakowskiej przed wakacjami. Kolejne odsłony serii prezentowane bowiem będą we wrześniu i poprzedzą inaugurację nowego sezonu 2020/2021. Tym bardziej zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tym wydarzeniu, w którym udział wezmą wyśmienici wykonawcy szeroko eksponujący możliwości instrumentów w nieoczywistym repertuarze.

W programie wieczoru znalazł się zarówno utwór Johanna Joachima Quantza – kompozytora królewskiego i osobistego nauczyciela fletu Fryderyka II Wielkiego, jak i Jacquesa Iberta czy Madeleine Dring, zmarłych w drugiej połowie XX wieku. Artystki – Magdalena Di Blasi i Maria Gromińska z towarzyszeniem fortepianu wykonają ponadto 5 pieces Dmitrija Szostakowicza w transkrypcji na flet poprzeczny.

Wieczór otworzy kompozycja „Maya” Iana Clarke’a, bardzo popularnego obecnie kompozytora brytyjskiego, flecisty, ale i matematyka, u którego muzykę zamawiają chociażby Microsoft czy Oprah Winfrey.