górne tło

Kosmos w ogrodzie Łaźni. Bulwar[t] Sztuki 2020

W czwartek, 16 lipca w Teatrze Łaźnia Nowa ruszy największy w Krakowie letni maraton kulturalny – Bulwar[t] Sztuki 2020. Łaźnia zaprasza mieszkańców Krakowa na ponad 50 wydarzeń w ciągu 30 dni lata. Na żywo, w plenerze, w ogrodzie przy teatrze na os. Szkolnym 25.

Bogaty program mieści, jak co roku, stałe cykle prowadzone przez znanych łaźniowej publiczności gospodarzy, ale też całkiem nowe propozycje. W ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego, czyli bulwar[t]owych spotkań z gwiazdami polskiego kina, jako goście pojawią się między innymi Łukasz Simlat i Olgierd Łukaszewicz, a także reżyserka obsady „Zimnej wojny” Magdalena Szwarcbart. Nowy cykl wyjątkowych rozmów – Ogień literacki – poprowadzi Małgorzata Wach. Przy ognisku będzie można spotkać się z pisarzami – Jackiem Hugo-Baderem, Iloną Wiśniewską, Filipem Springerem i Zośką Papużanką.

Nie zabraknie mocnych propozycji spektaklowych. Scena nocy letniej otworzy się w piątek, 17 lipca pokazami „Plutona p-brane” o niezwykłym życiu odkrywcy planety Pluton, i równie niezwykłym losie samego Plutona (reż. M. Pakuła, pokazy 17 lipca, godz. 17.00 i 20.00). Będzie można zobaczyć również oczekiwane przez widzów przedstawienia „Wałęsa w Kolonos” (reż. B. Szydłowski), „Nowohucka telenowela” (reż. J. Roszkowski) oraz ostatnią premierę Łaźni „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” (reż. A. Gryszkówna) z kreacją Agnieszki Przepiórskiej w roli Zuzanny Ginczanki.

Do ogrodu na os. Szkolnym 25 Łaźnia zaprasza także dzieci i młodzież na dwa kosmiczne cykle. Będą to niedzielne spotkania artystyczno-literackie z aktorkami wokół m.in. „Bajek robotów” S. Lema czy „Małego Księcia” A. de Saint-Exupery'ego oraz cykl warsztatów scenograficzno-plastycznych #rakietachallenge, podczas których uczestnicy zbudują rakietę gotową do odlotu w kosmiczny rejs. Równolegle Teatr Łaźnia Nowa rozpocznie w lipcu projekt teatralny w reżyserii Łukasza Zaleskiego, do udziału w którym zaproszona będzie młodzież szkół średnich.

Sprzedaż wejściówek na spektakle ruszyła 29 czerwca, a od 1 lipca – na warsztaty. Cały program Bulwar[t]u Sztuki zostanie ogłoszony 9 lipca.