górne tło

Rozbudowa ul. Klasztornej: zmiana organizacji ruchu

Wraz z kolejnym etapem robót budowlanych od czwartku, 2 lipca zmieniła się organizacja ruchu na rozbudowywanej ul. Klasztornej. Dla osób uprawnionych do przejazdu tą ulicą wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Taka sytuacja potrwa do końca wakacji.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia trwa rozbudowa ulicy Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy. W pierwszym etapie wykonawca skupia się na realizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Od 2 lipca roboty weszły w kolejną fazę. W związku z tym zmieniona został organizacja ruchu. Dla osób uprawnionych do wjazdu na ul. Klasztorną, a więc mieszkańców, klientów sklepów i punktów usługowych oraz pojazdów komunikacji miejskiej, wprowadzony został ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Odmętową do ronda przy moście Wandy. W przeciwnym kierunku ruch odbywa się ulicami Zagłoby i Odmętową. Po tej trasie kursują też  autobusy komunikacji miejskiej. Na czas wprowadzenia zmian, a więc do końca wakacji, zlikwidowane zostaly progi zwalniające na ul. Odmętowej.

Rozbudowa ul. Klasztornej będzie kosztować ok. 25 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Kraków oraz MPWiK SA. W ramach zadania wymieniane są sieci podziemne, pojawi się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, odnowiona będzie nawierzchnia jezdni i chodniki, przebudowane będą przystanki autobusowe. Tam, gdzie jest to konieczne, zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne. Przewidziana jest budowa kanalizacji sanitarnej od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami. Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekają się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300-metrach lokalnych dróg.

klasztorna

Zmiany w komunikacji miejskiej:

​​Rozkłady jazdy zostały zmienione. Jednocześnie, od czwartku, 2 lipca zostały wprowadzone wakacyjne rozkłady jazdy dla powyższych linii oraz dla linii nr 183.