górne tło

Kulturalny przewodnik weekendowy

Kolejny weekend w Krakowie z coraz większą liczbą wydarzeń offline! Koncerty w ramach tegorocznych Wianków co prawda odbędą się online, ale możecie już zobaczyć na żywo spektakl w Teatrze im. Słowackiego lub obejrzeć film na dachu Agrafki. Więcej propozycji na spędzenie weekendu w naszym przewodniku!

Zaczynamy od koncertu finałowego Cyber Wianków - “Zaucha jest dobry na wszystko”, który odbędzie się w niedzielę w Centrum Kongresowym ICE! W tym roku Święto Muzyki to przede wszystkim celebracja lokalności i miejscowych artystów. Taką postacią jest niewątpliwie Andrzej Zaucha, pochodzący z Krakowa wokalista, instrumentalista i jednocześnie nieodżałowana postać polskiej piosenki. To właśnie jego utwory wybrzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego. Podczas koncertu wystąpią także m.in. Kuba Badach, Barbara Wrońska czy Andrzej Sikorowski. Transmisja rozpocznie się o godz. 20 na FB Wianków!

A w sobotę, również w ramach Cyber Wianków będziecie mogli posłuchać online nowych talentów na polskiej scenie muzycznej! Zespoły prezentowane w Paśmie Krakowskie Garaże będą miały możliwość zaprezentować się w przestrzeni studia Krakowskiej Sceny Muzycznej, a efekt tej współpracy będzie można podziwiać nie tylko na Wiankach! Wystąpią Fraktale, Neal Cassady, Killers in Red i Mat Czechowicz. Początek transmisji o godz. 16.

W tym tygodniu w okolicy TAURON Areny Kraków otwiera się hucznie letnia strefa - Arena Garden! Z tej okazji organizatorzy przygotowali też kilka atrakcji artystycznych. W piątek o godz. 20 zapraszamy na muzyczny stand-up Czesława Mozila - połączenie stand-upu, monodramu i wokalu w jednym, zachwyci fanów alternatywnej formy sztuki. A w sobotę o godz. 20 czekają nas południowoamerykańskie rytmy, afrykańskie bębny, domieszka bałkańskiej energii, a to wszystko w klimatach muzyki House i Disco. Taki właśnie jest duet Dudek & A.HIM!

W piątek o godz. 20:30 Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na wyjątkowy plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”. Będą to piosenki z ich spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle w Słowackim, otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowano dodatkową pulę biletów do zakupu.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w ten weekend zaprasza na spektakle po długiej przerwie. Na początek monodram “Bóg, ja i pieniądze", czyli trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości. Miłości, która ogarnia nas czasem zupełnie niespodziewanie. Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. W roli głównej Hanna Bieluszko. Spektakl w piątek i sobotę o godz. 19!

Kolejny weekend to powrót do koncertów w Klubie Studio w ramach akcji #studiowsieci. Tym razem online będzie można obejrzeć Renatę Przemyk i Akustik Kwartet. Nowość - w tym tygodniu dla widzów przeznaczona jest też niewielka pula biletów, aby móc posłuchać występu na żywo w Klubie Studio. Zapraszamy na intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek Artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny. Początek w piątek o godz. 20.

Agrafka po raz kolejny zaprasza na Kino na Tarasie, czyli magiczne kino plenerowe pod rozgwieżdżonym krakowskim niebem. Seanse od najbliższego piątku codziennie o godz. 21:30. Co w repertuarze? Na początek dużo kina europejskiego. W piątek włoski “Sekret bogini fortuny”, w sobotę “O nieskończoności” opowie reżyser Roy Anderson, a w niedzielę czas na węgierskie “Najgorsze wiersze świata”. Zapraszamy!