górne tło

Słodycze dla ośrodka kwarantanny w Krakowie

Paczki ze słodyczami oraz książki Beaty Ostrowickiej trafią do krakowskiego ośrodka kwarantanny, a także do instytucji, zajmujących się pomocą osobom w kwarantannie i izolacji.

Firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną”, koordynująca działalność dobroczynną firmy, przekazały miastu słodycze oraz książki Beaty Ostrowickiej, autorki powieści dla dzieci i młodzieży. Słodycze i książki trafią do krakowskiego ośrodka kwarantanny i instytucji pomagającym osobom w kwarantannie i izolacji.

– W tej trudnej sytuacji sięganie po książkę to okazja, by oderwać się od rzeczywistości. Czytanie zmienia życie, naprawdę relaksuje i może być ogromną przyjemnością, która poprawi nastrój – przekonuje Beata Ostrowicka, pisarka i jednocześnie członkini Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Kilka tysięcy paczek ze słodyczami trafiło także do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, a także do szpitala w Myślenicach. To forma podziękowania dla lekarek i lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy potrzebującym. Łącznie Wawel przekazał ponad tonę słodyczy.