górne tło

Teatr Bagatela w Twoim domu – obejrzyj „Othella”

Teatr Bagatela zaprasza do oglądania archiwalnych przedstawień. Na początek w sieci został udostępniony „Othello” w reżyserii Macieja Sobocińskiego. Kolejne spektakle będą publikowane co tydzień, w soboty.

– Desdemona jest osią tego przedstawienia. Skupiam się na relacji, jaka panuje pomiędzy nią a Othellem i przez ich związek śledzę bieg pozostałych wydarzeń. Całą tragiczną historię Maura weneckiego, niedziejącą się w jakimś określonym czasie, widz ogląda z perspektywy sceny morderstwa. Retrospektywy i flesze pomagają unaocznić genezę dramatycznej historii – tłumaczy Maciej Sobociński, reżyser spektaklu.

W tytułowej roli zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, w Desdemonę wciela się Urszula Grabowska. Iagona gra Marcin Sianko. W pozostałych rolach: Kamila Klimczak, Ewelina Starejki, Michał Kościuk, Piotr Różański, Sławomir Sośnierz, Dariusz Starczewski, Adam Szarek i Juliusz Krzysztof Warunek.

Spektakl, którego premiera odbyła się 5 kwietnia 2007 r. na Scenie na Sarego 7, został opublikowany na kanale teatru w serwisie YouTube, będzie dostępny przez miesiąc.

Teatr Bagatela planuje kolejne spektakle w wersji on-line: