górne tło

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i zdecydowanie mniejszym zapotrzebowaniem na przewozy, zostały wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Od środy, 18 marca do odwołania tramwaje we wszystkie dni powszednie (od poniedziałku do piątku) kursują zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy. Linie autobusowe  kursują według rozkładów na dni powszednie ze zmniejszoną częstotliwością. Co więcej na liniach, w których zanotowano tłok pasażerów, pojawiły się dodatkowe pojazdy.

Linie tramwajowe:

Linie autobusowe:

Dodatkowe środki bezpieczeństwa:

Na liniach autobusowych, w których w godzinach porannych, było spore napełnienie, tj. nr 125 i 163, pojawiły się dodatkowe pojazdy. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo pasażerów, którzy muszą jechać do pracy. Tzw. „wtyczki” kursują poza rozkładami jazdy i rozwożą pasażerów po danej trasie. Osoby jadące do pracy unikają więc stłoczenia.

Dodatkowo linie nr 50 i 52 w szczycie porannym kursują co 10 minut.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie zawieszone zachowują ważność na stałych trasach tych linii. Ponadto:

Zarząd Transportu Publicznego przypomina, że do odwołania wszystkie drzwi w pojazdach otwierane są zbiorczo przez prowadzącego pojazd (z wyjątkiem typów taboru, w których nie ma takiej możliwości) natomiast w przedniej części większości pojazdów wydzielona została specjalna strefa ochronna, w związku z czym nie ma możliwości korzystania z pierwszych drzwi. Ponadto, prowadzący pojazdy nie prowadzą sprzedaży biletów.