górne tło

Ferie w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami

Profesjonalna opieka, a także zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne oraz wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu – zapraszamy dzieci z niepełnosprawnościami na bezpłatne ferie w mieście.

W zaproponowanej przez miasto, wakacyjnej akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2019”, wzięło udział ponad sto dzieci z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami, między innymi neurologicznymi i ruchowymi. Młodzi krakowianie korzystali z licznych, atrakcyjnych zajęć, mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, uczyli się samodzielności i mieli okazję do integracji. Organizacja wypoczynku dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to mnóstwo korzyści dla dzieci, a także wymierna pomoc i wytchnienie dla rodziców opiekującymi się nimi na co dzień.

W tym roku po raz pierwszy dzieci z niepełnosprawnościami mogą wziąć udział w przygotowanej przez miasto, zimowej edycji akcji. Przed nami ferie, pora więc na „Zimę w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020”.

Akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” to:

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych. W feriach mogą wziąć udział dzieci, które są w stanie uczestniczyć w tego rodzaju wypoczynku i zajęciach bez udziału rodzica czy opiekuna.

Ferie zostały podzielone na dwa turnusy:

Akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” będzie odbywać się Kärcher Hali Cracovii – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Dla uczestników udział w akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” jest bezpłatny – koszty pokrywa Gmina Miejska Kraków.

Zapisy rozpoczęły się 14 stycznia. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udział w wypoczynku można pobrać ze strony internetowej polandbusinessrun.pl. Zapisy potrwają do 16 stycznia lub do wyczerpania limitu miejsc. Dokumenty należy złożyć osobiście w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych (Kärcher Hala Cracovia) przy al. Focha 40  w godzinach od 11.00-17.00. Dodatkowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 609 915 005 lub mailowo: polkolonie@polandbusinessrun.pl

Realizacja akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” koordynowana jest przez Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.