górne tło

Aukcja WOŚP: jubileuszowe kubki od prezydenta Krakowa

Zestaw dwóch charakterystycznych kubków, upamiętniający obchody 70-lecia Nowej Huty, przekazał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na tegoroczną licytację w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co roku przedmiot związany jest z Krakowem i ważnymi dla niego wydarzeniami czy rocznicami. W ubiegłym roku była to szopka krakowska.

Tym razem prezydent Krakowa przekazał na licytację komplet kubków, które będą rarytasem dla miłośników dizajnu rodem z PRL. Ich kształt przypomina te z barów mlecznych. Kubki zostały wykonane w Zakładach Porcelany Stołowej Lubiana SA. Te same zakłady od lat 70. zaopatrywały w zastawy stołowe punkty żywienia zbiorowego w całej Polsce.

Na jednym z kubku widnieje oficjalne logo krakowskich obchodów 70-lecia Nowej Huty, na drugim – plan starej części tej dzielnicy. Warto dodać, że produkty te nie są dostępne w żadnym sklepie.

Kubki można licytować do 23 stycznia na stronie internetowej allegro.pl.

28. finał WOŚP odbył się 12 stycznia. W tym roku zebrane fundusze służyć będą zapewnieniu najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.