górne tło

Musical „Metro” – 29 lat na scenie!

„Metro” to zapewne najchętniej oglądany polski musical. To zarazem jedyna polska produkcja tego rodzaju, która utrzymuje się na afiszu nieprzerwanie przez blisko 30 lat. Wystawiana na różnych scenach w kraju i za granicą ponad 2270 razy. Już wkrótce „Metro” wyrusza w kolejne tournée po Polsce. W sobotę, 16 maja ta kultowa polska superprodukcja zawita do TAURON Areny Kraków!

O czym jest musical „Metro”? To ponadczasowa opowieść o nas samych.

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Na scenie króluje autentyczna pasja i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

Metro. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. „Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim – to historia romantycznej miłości.

Do 14 lutego trwa walentynkowa promocja we wszystkich bileteriach. Szczegóły na stronie: www.musicalmetro.pl.

 


„Metro” – musical, premiera: 30 stycznia 1991 r.

Muzyka: Janusz Stokłosa
Słowa: Agata Miklaszewska i Maryna Miklaszewska
Scenariusz: Janusz Józefowicz
Producenci: Wiktor Kubiak
Reżyseria: Janusz Józefowicz
Kierownictwo muzyczne: Janusz Stokłosa, Zygmunt Kukla
Choreografia: Janusz Józefowicz
Scenografia: Janusz Sosnowski
Kostiumy: Ewa Krauze, Magdalena Maciejewska
Światło: Mieczysław Kozioł

Zobacz jak powstawał musical „Metro” niemal 30 lat temu: