górne tło

Wygraj bezpłatne bilety do podziemi

Na stronie www.krakow.pl/podziemia_rynku trwa konkurs, w którym można wygrać bezpłatne bilety do podziemi Rynku. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania i przesłać je na adres magiczny.krakow@um.krakow.pl. To ostatnia szansa na zdobycie biletów umożliwiających zwiedzanie nowego muzeum w dniach 25-26 września (sobota-niedziela). Bilety, które można było odbierać od dziś (20 września, poniedziałek) w punktach InfoKraków już się skończyły.

Odpowiedzi na pytania:

- U wylotu jakiej ulicy umiejscowione były osady kowali?

- Ile grobów odkryto podczas badań archeologicznych podziemi Rynku w latach 2005-2010?

- W którym roku był pierwszy najazd Tatarów na Kraków?

zawierające imię, nazwisko, adres i nr kontaktowy nadawcy należy przesyłać do 22 września (środa) do godz. 8:00 na adres: magiczny.krakow@um.krakow.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. Laureaci, o terminie i sposobie odbioru nagród zostaną poinformowani indywidualnie. Do odpowiedzi należy załączyć następujące oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu”.

Wystawę „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego” będzie można zwiedzać od 27 września w poniedziałki w godz. 10:00-20:00, we wtorki w godz. 10:00-16:00, od środy do niedzieli w godz. 10:00-20:00.

Ceny biletów:

bilet normalny: 13 zł,

bilet ulgowy: 10 zł,

bilet grupowy: 10 zł,

bilet grupowy, szkolny: 7 zł,

usługa przewodnicka: 150 zł od grupy,

usługa przewodnicka dla szkół: 110 zł od grupy,

bilet rodzinny: 30 zł.

Ostatnia grupa wpuszczana będzie na ekspozycję 90 minut przed jej zamknięciem. Ostatni zwiedzający indywidualni będą wchodzić na wystawę 60 minut przed jej zamknięciem. Na wystawie obowiązywać będzie zakaz fotografowania z użyciem lamp błyskowych i statywów.

Grupy będą zwiedzać wystawę wyłącznie pod opieką przewodników muzealnych lub przewodników miejskich, którzy zaliczyli niezbędne szkolenie organizowane przez Muzeum i uprawniające do oprowadzania po wystawie. (KF).