górne tło

Jubileuszowy Turniej Płaszowianki

W dniu 23 listopada na obiektach Klubu Sportowego Płaszowianka przy ul. Stróża Rybna 1 odbędą się imprezy z okazji 85-lecia istnienia Klubu.

Z okazji obchodów 85-lecia działalności Klub Sportowy „Płaszowianka” organizuje Turniej Łuczniczy oraz Turniej Piłki Nożnej. W turnieju łuczniczym udział wezmą chłopcy i dziewczęta w wieku od 12 do 18 lat. Uczestnicy wystartują w konkurencji strzelania precyzyjnego do umieszczonych w odległości 30 metrów (chłopcy) i 15 metrów (dziewczęta) tarcz strzelniczych, na których narysowane są obręcze z odpowiednią ilością punktów. Wygrywa ten zawodnik, który w trzech strzałach zdobędzie największą ilość punktów. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe.

W Turnieju Piłki Nożnej wystartuje czternaście drużyn, łącznie około dwustu zawodników. W imprezie rywalizować będą chłopcy w wieku od 4 do 15 lat. Drużyny zostaną podzielone na dwie kategorie wiekowe (Skrzaty i Orliki oraz osobno Trampkarze). Rozgrywki toczyć się będą systemem „każdy z każdym” w grupach, które zostaną rozlosowane w dniu zawodów. Zwycięzcy poszczególnych grup rozegrają między sobą mecz o I miejsce. 

Impreza jest współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków.