górne tło

Na czas Wszystkich Świętych Wavelo ułatwia dojazd do cmentarzy

Wavelo uruchomiło specjalne mobilne stacje rowerowe w obrębie sześciu największych miejskich nekropolii. Stworzy to możliwość alternatywnego środka transportu osobom licznie w te dni odwiedzającym cmentarze.

Podobnie jak w poprzednim roku, operator rowerów miejskich, firma BikeU postanowiła wyjść na przeciw potrzebom komunikacyjnym mieszkańców Krakowa w szczególnym czasie, jakim jest dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. W związku z tym, po raz kolejny przy sześciu największych krakowskich cmentarzach uruchomione zostaną hot spoty, czyli miejsca, w których bez dodatkowej opłaty zostawić będzie można rowery Wavelo.

Hot spoty Wavelo zostały umieszczone przy następujących cmentarzach:

– W ubiegłym roku alternatywny środek dojazdu na cmentarze, jakim są rowery Wavelo wybrało niemal 500 osób. To tylko pokazuje, że ten pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród krakowian. – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu Wavelo.

– W tym roku ponownie zdecydowaliśmy się na uruchomienie mobilnych stacji Wavelo przy największych cmentarzach w mieście. Zachęcamy do wybrania roweru w te szczególne dni. To łatwy, przyjemny i przyjazny środowisku, a do tego pozwalający uniknąć korków środek transportu - dodaje.

Obszar hot spotów widoczny jest na mapie Wavelo – zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. I to właśnie za pomocą smartfonów użytkownicy mogą sprawdzić czy zakończenie przejazdu odbywa się w zakresie stacji mobilnej. Hot spoty czynne będą do poniedziałku, 4 listopada.

hotspot wavelo