górne tło

Memento Vitae – koncert bez bisów i oklasków

1 listopada na cmentarzu Rakowickim odbyła się piąta edycja koncertu „Memento Vitae”. Intencją organizatorów wydarzenia, tj. Biblioteki Polskiej Piosenki i Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, jest zwrócenie uwagi na różnicę pomiędzy dniami 1 a 2 listopada poprzez podkreślenie radosnego charakteru Dnia Wszystkich Świętych.

W tegorocznym koncercie udział wzięli Grażyna Łobaszewska, Iwona Loranc, Sławek Uniatowski, Mirosław Czyżykiewicz. Repertuar koncertu, a właściwie nastrojowego spektaklu, stanowiły polskie piosenki w nowych aranżacjach na zespół wokalno-instrumentalny, treścią nakłaniające do szeroko pojętej refleksji na temat życia. Utwory instrumentalne przeplatały się z fragmentami utworów literackich, nawiązującymi nastrojem do charakteru dnia.

Pomysłodawcą a zarazem kierownikiem artystycznym koncertu był Waldemar Domański – założyciel i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

W 2016 r. po raz pierwszy podczas koncertu Memento Vitae na cmentarzu Rakowickim pojawiła się księga, do której mieszkańcy wpisywali swoje przyrzeczenia, plany oraz wszystkie te sprawy, które chcieliby zrobić do czasu swojej śmierci. Podobnie były i w tym roku. 1 listopada od godziny 12.00 w narożu cmentarza Rakowickiego, w części wojskowej, od strony ul. Prandoty, stanął namiot z „Księgą spraw do zrobienia przed śmiercią”, do której każdy mógł dokonać wpisu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Biblioteki Piosenki.