górne tło

Otwarto Skwer Kongresowy koło ICE Kraków

12 października otwarto Skwer Kongresowy – Park Wielokulturowy, usytuowany obok Centrum Kongresowego ICE Kraków, od strony ul. Bułhaka.

Skwer Kongresowy – Park Wielokulturowy jest wspólną inicjatywą Miasta Krakowa, Krakowskiego Biura Festiwalowego (operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków) oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Dzięki projektowi „Aleja Kongresowa” wzdłuż ulicy Monte Cassino zasadzono już 30 drzew. Upamiętniają one najważniejsze wydarzenia biznesowe, które odbyły się w ICE Kraków.

 

Skwer Kongresowy jest jednocześnie wielokulturowym parkiem, z którego będą mogli skorzystać zarówno goście wydarzeń, jak i wszyscy mieszkańcy Krakowa, w tym sąsiedzi ICE Kraków z okolicznych osiedli. To miejsce łączy nowoczesność z historią – stąd rozpościera się widok na Zamek Królewski na Wawelu, zasadzona na skwerze roślinność ma oddawać różnorodność kulturową, na którą Centrum Kongresowe jest otwarte, zaś zastosowane materiały i siedziska nawiązują do historycznego dziedzictwa stolicy Małopolski.

Centrum Kongresowe ICE Kraków jest nazywane biznesową i kulturalną wizytówką miasta. W ciągu pierwszych pięciu lat swojej działalności przyjęło ponad 1 200 000 gości z całego świata, podczas blisko 1000 wydarzeń. A przecież ICE Kraków to nie tylko kongresy, koncerty czy festiwale – na te imponujące liczby składają się także wydarzenia społeczne, takie jak rodzinne, bezpłatne pikniki „Dzień dobry ICE Kraków”.

Skwer Kongresowy – dialog nowoczesności z historią [pdf]

plakat