górne tło

Jesienne szaleństwo w Teatrze Bagatela

Październik w Teatrze Bagatela to miesiąc świętowania. Główne obchody stulecia Teatru odbędą się 25 października, czyli dokładnie sto lat od otwarcia, jednak przez cały czas Bagatela ma dla swoich widzów teatralne propozycje. Już w najbliższy weekend zaprasza na dramat autorstwa Tennessee Williamsa „Szklana menażeria” oraz błyskotliwą komedię „Testosteron”.

„Szklana menażeria” to jedna z najwybitniejszych sztuk w historii teatru w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka. Jak opowiedzieć współczesnemu widzowi historię wrażliwej i kruchej Laury? Czy bohaterowie Tennesseego Williamsa wciąż są nam bliscy? Czy zmieniają się tylko kostiumy i dekoracje, a uczucia pozostają niezmienne? Po odpowiedzi na te i inne pytania należy wybrać się do nowej przestrzeni teatralnej u stóp Kopca Kościuszki – Strefy K-805 przy al. Waszyngtona 1. Teatr zapewnia transport dla widzów spektaklu. W sobotę, 12 października o godz. 18.00 z przystanku na ul. Dunajewskiego (vis-a-vis sklepu Rossmann) odjeżdża teatralny autobus.

W niedzielę, 13 października o godz. 19.15 na Dużej Scenie wystawiony zostanie „Testosteron”, błyskotliwa komedia o współczesnych mężczyznach. Ślub jednego z nich, a właściwie sakramentalne „nie” usłyszane od wybranki, jest pretekstem do męskich analiz własnej natury. Pełna obscenicznych żartów satyra o biologicznym miejscu napędzanych hormonami samców na drabinie ewolucyjnej ludzkości. A może próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie, jak być wrażliwym i czułym mężczyzną w dzisiejszym świecie? I nie dać się wykorzystać kobietom?