górne tło

Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości

Już w najbliższą sobotę, 5 października, na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków odbędą się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pn. „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości”. W nawiązaniu do tytułowego deseru dla małych zawodników przewidziano słodki poczęstunek i napoje, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

W związku z obchodami jubileuszu 70-lecia powstania Nowej Huty, Kraków Nowa Huta Przyszłości SA przeprowadzi zawody dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w ramach cyklu biegów NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH, organizowanego przez Fundację 4 Alternatywy (więcej informacji na stronie: ultratrailmalopolska.pl).

Będzie to deser biegowy dla najmłodszych, odbywający się tuż po głównych zawodach dla dorosłych. Start biegów dla dorosłych organizowanych przez Fundację 4 Alternatywy rozpocznie się o godz. 10.00, a zawody dla dzieci – „biegowy deser”- wystartują od godz. 12.00.

Biegi dla dzieci będą rozgrywane w klasyfikacji ogólnej, niezależnie od płci, w następujących kategoriach wiekowych:

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisać może się każdy w wieku od 4 do 17 lat, kto przyjdzie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego do Biura zawodów, otwartego w dniu imprezy od godz. 11.00.

W ramach wydarzenia, oprócz drobnych upominków i wspomnianego już słodkiego poczęstunku, dla biegaczy przewidziano również szereg ciekawych atrakcji już od godz. 11.00:

Fundacja 4 Alternatywy zachęca też do włączenia się w akcje dobroczynne: można przynieść sprzęt sportowy i ubrania, które już nie są używane. Zostaną one przekazane na rzecz pacjentów Ośrodków Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR.

Będzie też okazja, by dołączyć do akcji „Człowiek zwierzakowi bratem”. By to zrobić - należy przynieść karmę (suchą lub mokrą) albo zabawki i koce dla zwierząt.

Celem organizacji biegów dla dzieci jest przede wszystkim upamiętnienie 70-lecia powstania Nowej Huty, promocja walorów największej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty, upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz aktywizacja, a także integracja środowisk dzieci, młodzieży i dorosłych wokół działań służących dbania o tzw. „małą ojczyznę” – swoją dzielnicę.

Regulamin wydarzenia „Biegowy deser z Nową Hutą Przyszłości”

Biegowy deser