górne tło

Nowi krakowianie poznają swoje miasto

Powstaje trzecia edycja poradnika dla studentów „Nowi krakowianie poznają swoje miasto”, adresowanego głównie do studentów z Ukrainy. Uaktualnieniem informacji zajmuje się Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej U-WORK.

– Poradnik zawiera wiadomości, które mogą być pomocne dla studenta-cudzoziemca w nowym mieście. Są informacje o akademikach, klubach studenckich, wypożyczalniach rowerów miejskich oraz o tym, gdzie nie wolno pić alkoholu. To wszystko są informacje ważne dla studenta – mówi Rafał Grabowski, prezes fundacji U-WORK. Poradnik piszą studenci dla studentów, bo to oni najlepiej wiedzą, na które wiadomości należy położyć nacisk. Przewodnik jest publikowany w sieci oraz częściowo wydawany w wersji papierowej przy wsparciu finansowym m.in. miasta Krakowa.

Projekt „Nowi krakowianie poznają swoje miasto” jest skierowany do przybyłych do Krakowa studentów z Ukrainy i Białorusi. Głównym jego celem jest ich integracja, a także wsparcie i pomoc. Uczestnicy projektu otrzymają niezbędną dla nich wiedzę związaną z systemem zdrowotnym RP, informacje związane z działalnością uczelni i urzędów, możliwościami zaangażowania społecznego oraz życiem kulturalno-rekreacyjnym miasta.