górne tło

Jak zmienił się plan dla „Bagrów”?

Wydział Planowania Przestrzennego UMK wprowadził zmiany wynikające z uwag mieszkańców do przygotowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bagry”. Od poniedziałku, 12 sierpnia można sprawdzić, czym różni się ten dokument od jego poprzedniej wersji.

Prace nad dokumentem ruszyły w 2016 r. Celem planu jest przestrzenne uporządkowanie obszaru umożliwiające ochronę istniejących wartości przyrodniczych oraz kształtowanie zwartego i ciągłego systemu zieleni wokół zbiornika Bagry – ma on służyć jako miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców miasta. Plan ma również za zadanie harmonijne kształtowanie istniejącej i powstającej zabudowy jednorodzinnej, wielorodzinnej i usługowej. Plan jest potrzebny, by zapobiec niekorzystnym przekształceniom, jakie potencjalnie mogą nastąpić w wyniku indywidualnych decyzji administracyjnych. Zapisy planu mają określić sposób zagospodarowania terenów zielonych otaczających Zalew Bagry, co pomoże ochronić tereny zielone przed niepożądana zabudową oraz umożliwi zachowanie wartości przyrodniczych i krajobrazowych.

Przypomnijmy, w marcu br. miejscy planiści udostępnili do wglądu propozycje MPZG „Bagry” i do 23 kwietnia czekali na uwagi. Zostały one rozpatrzone przez prezydenta i te uwzględnione znalazły odzwierciedlenie w nowej wersji dokumentu, którego wyłożenie potrwa do 13 września. Z kolei 3 września o godz. 15.30 w sali im. Juliusza Lea przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się dyskusja publiczna.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją jest dostępny w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Józefa Sarego 4, w godzinach pracy Wydziału. Ponadto projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępniony zostanie także na stronie internetowej: www.bip.krakow.pl.

Szczegółowych informacji na temat przyjętych rozwiązań planistycznych udziela w okresie wyłożenia przedstawiciel zespołu projektowego, który dyżuruje w:

Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 września 2019 r. – własnoręcznie podpisane z podaniem imienia i nazwiska i adresu lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy.

Uwagi można wnosić: