górne tło

Dziś Drugie Życie Książki w Gołębniku

Wyjątkowa akcja, wielka wymiana książek - Drugie Życie Książki – w nowym 2013 roku będzie miała swoje edycje także w popularnym Gołębniku – czyli Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwsza z nich odbywa się dziś (16 stycznia, środa). Bezpłatna akcja wymiany książek potrwa od godz. 10:00 do godz. 20:00 – w holu budynku przy ul. Gołębiej 14.

Drugie Życie Książki w Gołębniku to powrót wymiany książek na Polonistyce w wielkim stylu. Pierwsza, listopadowa, edycja wymiany książek na Wydziale Polonistyki UJ została przyjęta na tyle ciepło i entuzjastycznie, że organizatorzy postanowili kontynuować ideę tych spotkań w roku 2013. Zapraszamy nie tylko studentów polonistyki, ale wszystkich krakowian, którzy na ulicę Gołębią mają po drodze. Książki, które zostaną po wymianie książek w Gołębniku przysłużą się do założenia oficjalnej półki bookcrossingowej w kanciapie przy ul. Gołębia 14, sala 57.

Drugie Życie Książki w Gołębniku (ul. Gołębia 14):16 stycznia, 20 marca, 15 maja, 16 października, 11 grudnia. Wszystkie informacje o kolejnych wymianach można znaleźć na stronie: www.drugiezycieksiazki.pl.

Przypominamy, Drugie Życie Książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizowana co miesiąc, od lutego 2012 roku. Oprócz comiesięcznych edycji, odbyły się także cztery akcje specjalne. Łącznie, w 2012 r. książkami wymieniło się ponad 3,5 tysiąca osób, a nowych właścicieli znalazło blisko 7 tysięcy książek. Ponad tysiąc tomów trafiło także do zaprzyjaźnionych bibliotek. W 2013 dodatkowe edycje akcji w Gołębniku organizowane są przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Patroni medialni: RMF Classic i magazyn Fragile. Partnerzy: Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik.