górne tło

Zakochani… w Krakowie

Jeszcze w zimie opisali dlaczego weekend w Krakowie to doskonały pomysł dla zakochanych, a nasze miasto zobaczyli w upalnej czerwcowej odsłonie.

Tej zimy we współpracy z partnerami z bliźniaczego Budapesztu Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa zorganizowała walentynkowy konkurs dla zakochanych. Zadaniem uczestników z Budapesztu było opisanie dlaczego Kraków to doskonałe miejsce na wypad ze swoją druga połówką. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród licznych odpowiedzi jury udało się wybrać jednak tę najciekawszą. Zwyciężczynią konkursu została Glória Benkő, która w miniony weekend odwiedziła Kraków.

Program obfitował w atrakcje: zakochani zwiedzili miasto z przewodnikiem, skosztowali typowo polskich przysmaków podczas wieczornej kolacji, a dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa mogli zwiedzić również wybrane oddziały tej instytucji. Czasu starczyło również na szybką wizytę w wielickiej kopalni soli.

Sama zwyciężczyni podkreśliła, że udało się jej dowiedzieć bardzo dużo o Krakowie, a spędzone tu wieczory były naprawdę niezapomniane.

Teraz czekamy na relację zwycięskiej krakowskiej pary, która odwiedziła Budapeszt.