górne tło

Rekord wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo

W pierwszej połowie czerwca padł kolejny rekord dotyczący rowerów miejskich Wavelo – zanotowana została okrągła liczba dwóch milionów wypożyczeń. Użytkownicy przejechali do tej pory ponad 7,5 mln kilometrów. To oznacza, że mogliby okrążyć Planty ponad 1,8 miliona razy i spalić przy tym ponad 700 tys. uwielbianych w Krakowie obwarzanków z makiem.

System Wavelo funkcjonuje w Krakowie od 2016 r. Przez ten czas rowery miejskie na stałe wpisały się w krajobraz miasta, zyskując przy tym sympatię i oddanie mieszkańców. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Wavelo 37 minut i przejeżdża 3,6 km. Do dyspozycji krakowian i turystów jest 1500 rowerów przy aż 169 stacjach dostępnych w całym mieście.

Jak podają statystyki operatora, czyli firmy BikeU, ponad dwa miliony wypożyczeń Wavelo pozwoliły zaoszczędzić niemal dwa tony dwutlenku węgla. Ma to niebagatelne znaczenie w obecnych czasach, w których musimy zmagać się z kryzysem klimatycznym.

Z okazji przekroczenia dwóch milionów wypożyczeń firma BikeU postanowiła nagrodzić wybranych użytkowników. Miesięczne abonamenty 90-minutowe trafiły do osoby, która odbyła podróż numer 2 000 000, do użytkownika, który wypożyczył Wavelo najwięcej razy oraz do tego, który pokonał najdłuższy dystans jednośladem Wavelo.