górne tło

Z migrantami dla migrantów – zapraszamy na spotkanie

Na otwarte spotkanie pod hasłem „With Migrants for Migrants – Creating Soft Landing For Families”, organizowane w One World Multicultural Family Center przy ul. Starowiślnej 55/4, zaprasza już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie oraz inne krakowskie organizacje pozarządowe.

Spotkanie prowadzi imigrantka Olga Schastlivay, która przyjechała do Polski dwa lata temu wraz ze swoimi dziećmi i chce podzielić się doświadczeniem i wiedzą z innymi matkami.

Tematyka spotkania to m.in. odnalezienie tożsamości w nowym kraju, zorganizowanie opieki nad dzieckiem w nowym kraju oraz przezwyciężenie najczęstszych wyzwań związanych z imigracją. Olga Schastlivay jest pomysłodawczynią i organizatorką projektu „Mama imigrantka”, stworzonego dla wsparcia imigrantów i imigrantek, by uniknąć złych doświadczeń związanych z adaptacją w Polsce.

Jej zdaniem, brakuje w Krakowie miejsca, w którym kobiety i matki mogłyby się integrować w środowisku wielokulturowym – miejsca, które oferuje warsztaty, szkolenia sprzyjające integracji oraz adaptacji osobistej i zawodowej. – Właśnie stworzenie takiego miejsca, w którym można uzyskać wsparcie psychologiczne i prawnicze, tak niezbędne w pierwszych dwóch, najcięższych latach związanych z odnalezieniem poczucia bezpieczeństwa i nowej tożsamości, jest celem naszego spotkania i działania – podkreśla Schastlivay.

Podczas spotkania będzie czas na otwartą rozmowę i zadawanie pytań, będzie też można uzyskać wsparcie i podzielić się swoimi historiami.