górne tło

Koncertowo w teatrze Barakah

Najbliższe dwa tygodnie w ArtCafe Barakah przyniosą trzy interesujące wydarzenia muzyczne. W programie: klasyczny rock z elementami britpopu, popem i beatboxingiem oraz akustyczne brzmienia.

W najbliższą sobotę, 26 kwietnia w teatrze przy Paulińskiej wystąpią Apple Fields. Ten pięcioosobowy zespół z Krakowa, założony w 2015 roku, inspiruje się klasyką brytyjskiego rocka lat 60. oraz nurtem britpopowym lat 90. Zespół ma za sobą wiele koncertów oraz akustycznych sesji radiowych. Są finalistami i laureatami ogólnopolskich przeglądów i konkursów m.in. „Megafon” Radia Kraków czy Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. W maju 2017 zespół wydał debiutancką EP-kę, dostępną we wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych. Muzyczy wejdą na scenę koło 21.00.

Kolejny z koncertów będzie występem solowym artysty o wielu obliczach. Sam Alty jest tancerzem, muzykiem, aktorem, piosenkarzem oraz multiinstrumentalistą pochodzącym z Nowej Zelandii. Jak sam mówi, zdarzyło mu się tańczyć w Royal Opera House, uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym na kole podbiegunowym i wystąpić w angielskim cyrku objazdowym jako muzykalny królik. Swoją muzyką zaś pragnie przypomnieć o „cudzie istnienia we wszystkich jego surrealistycznych i fascynujących aspektach”. Sam Alty wystąpi w ArtCafe Barakah w sobotę 11 maja.

Dzień później, w niedzielę, 11 maja, na scenie teatru wystąpi włoski duet Noir Col. Zespół powstał w prowincji Cosenza z pomysłu Alessandro i Marcostefano Gallo, kompozytora i autora zespołu. Zaczynali od akustycznego trio występującego po całej Kalabrii, a następnie skupili się na swoich piosenkach, nagrywając singiel „Virare verso sud”. Jesienią 2018 r. Noir Col powróciło do studia by nagrać pierwszą część nowego albumu „La teoria del primo passo”, wydanego przez Bix Music! Koncert Włochów rozpocznie się o godz. 21.00.