górne tło

Rodzinne świętowanie po raz ósmy!

W niedzielę, 19 maja w parku Jordana odbyło się Święto Rodziny Krakowskiej. Na krakowian już po raz ósmy czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

W niedzielę każdy, kto odwiedził park Jordana, nie mógł się nudzić, ponieważ przygotowane atrakcje trafiały zarówno w gust najmłodszych, jak i najstarszych uczestników imprezy. Wydarzenie, jak co roku, odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

Do współpracy udało się zaprosić blisko stu partnerów, zarówno wśród podmiotów miejskich, jak i niepublicznych. To dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy święto miało swój niepowtarzalny rodzinny klimat. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „Z rodziną po zdrowie”. Dla wszystkich uczestników przygotowano m.in. mnóstwo bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zabawy, konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, aktywności sportowe, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentowały także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.


W tym wyjątkowym dniu park Jordana został podzielony na pięć stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, rodziny, sportu i rekreacji, ekologii oraz bezpieczeństwa. Dla miłośników tańca był także przygotowany parkiet taneczny, na którym odbyły się warsztaty taneczne oraz wielka potańcówka z Boba Jazz Band.

W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani swoim zdrowiem przez cały dzień mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszały szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej kkr.krakow.pl.