górne tło

Budżet obywatelski: przyjdź na spotkanie konsultacyjne

Chcesz zgłosić projekt do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, ale w twojej głowie rodzą się kolejne pytania i wątpliwości? Przyjdź na spotkanie konsultacyjne – w czwartek, 25 kwietnia, o godz. 18.00 do Klubu Aleksandry na ul. Aleksandry 1.

Idea budżetu obywatelskiego jest w Krakowie dobrze znana, ale w tym roku – podczas szóstej edycji – zaszło sporo zmian. Na zadania ogólnomiejskie przeznaczono 10 mln zł. Koszt realizacji jednego projektu nie może być niższy niż 25 000 zł oraz wyższy niż 2 000 000 zł. W dzielnicach mieszkańcy mają do wydania 20 mln zł – w zależności od dzielnicy od prawie 740 tys. do ok. 1,7 mln zł. Tu wartość minimalna projektu to 2,5 tys. zł, maksymalna – ok. 670 tys. (w przypadku dzielnicy dysponującej największą kwotą).

Przez cały maj będzie można składać projekty. Tym razem nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – w przeszłości obowiązywała zasada skończonego 16. roku życia. Ocenę formalną wniosków zaplanowano w wakacje. W połowie września będzie już wiadomo, które projekty przeszły do głosowania, to odbędzie się od 28 września do 7 października. Warto przypomnieć, że choć ostatnio składanie projektów odbywało się wczesną wiosną, a głosowanie przed wakacjami, to jednak w przeszłości – w 2014 r. – mieliśmy już do czynienia z głosowaniem mieszkańców właśnie na przełomie września i października.

Kwietniowe spotkania konsultacyjne