górne tło

Po informacje do punktu dla obcokrajowców

Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” zwyciężyła w konkursie ofert i w tym roku poprowadzi punkt informacyjny dla obcokrajowców przy ul. Batorego 2/28.

W punkcie informacyjnym cudzoziemcy mogą się dowiedzieć, jakie mają prawa i obowiązki, oraz jak rozwiązać kwestie związane z codziennym funkcjonowaniem w mieście np. dotyczące dostępu do edukacji, służby zdrowia czy uzyskania prawa jazdy. Obsługa punktu będzie także udzielać informacji na temat wydarzeń kulturalno-oświatowych oraz organizacji i instytucji działających w Krakowie na rzecz migrantów oraz mniejszości narodowych i etnicznych. W ramach zadania uruchomiona zostanie także skrzynka mailowa punktu informacyjnego i dyżurny telefon. Obsługa będzie się odbywać w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim.

Punkt jest czyny w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 14.00 do 19.00, w środy i piątki – od 8.00 do 13.00 oraz w każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca a także trzecią niedzielę miesiąca w godz. 10.00-14.00.

Punkt informacyjny dla obcokrajowców to jedno z działań w ramach miejskiego programu „Otwarty Kraków”, przyjętego przez Radę Miasta Krakowa w 2016 r. i będącego odpowiedzią na zwiększającą się liczbę cudzoziemców w naszym mieście. Miasto przeznaczy na jego prowadzenie 250 tys. zł.