górne tło

Kraków na targach turystycznych w Berlinie

Kraków bierze udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych Internationale Tourismus-Börse Berlin (ITB). Trwają od 6 marca do 10 marca.

Podczas Targów Kraków promuje się jako Stolica Kultury Gastronomicznej 2019 – tytuł ten został przyznany Krakowowi przez Europejską Akademię Gastronomiczną. Dwukrotnie w ciągu dnia na scenie odbywają się prezentacje kulinarne, przygotowane przez krakowską restaurację „Pod Aniołami”. Gromadzą za każdym razem tłumy odwiedzających. Goście mogą próbować specjałów kuchni staropolskiej, takich jak np. rosół o leczniczych właściwościach, gotowany na złotych dukatach, kiełbasa z jelenia, kabanosy z dzika, oscypki spod Nowego Targu czy pierniki. Stoisko Krakowa i Małopolski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzili już je m.in. Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, oraz Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

ITB Berlin to największe targi turystyczne na świecie – swoją ofertę prezentuje tam około 10 tysięcy wystawców ze 180 krajów. Targom towarzyszy bogaty program wydarzeń towarzyszących: konferencja ekspercka ITB Berlin Convention, Akademia ITB – prezentacje, webinaria, warsztaty oraz liczne pokazy, warsztaty i występy organizowane przez wystawców.